Günümüzde ısı pompaları, geleceğin iklimlendirme teknolojisi ürünlerinden biri olarak kabul ediliyor. Küresel iklim değişikliklerinin olumsuz etkileri dünyayı etkisi altına almaya devam ederken, ısı pompası teknolojisi en etkin iklimlendirme çözümü olarak öne çıkıyor.

Bunun temel nedeni, fosil yakıtlı ısıtma ürünleri ısıyı bir kimyasal reaksiyon sonucu ortaya çıkartırken ısı pompalarının dünya üzerinde var olan ısıyı transfer ederek elde etmesi.

Isı pompaları; ısıtma, soğutma ve sıcak su kullanımını tek bir cihazda toplayarak diğer ısı kaynaklarına göre yüksek enerji tasarrufu sağlıyor. Isı pompaları transfer ettikleri enerjiyi sadece havadan değil toprak ve su gibi farklı ortamlardan da sağlayabiliyor.

Ayrıca ısı pompaları hava, toprak ve sudaki potansiyel ısı enerjisini evlerimize taşıyarak evimizin sıcaklık konforunu sağlarken doğaya herhangi bir zehirli gaz salınımı yapmıyor.
Isı pompası ısıtma, soğutma ve sıcak su için gerekli olan enerjinin %75’ini doğadan, geri kalan %25’ini elektrikten sağlayarak çalışır ve hava koşullarından etkilenmez. Isı pompaları karlı, yağmurlu, güneşli gibi her türlü hava koşulunda kullanılabilir.

Klimalardaki ısıtma verimini göstermek için kullanılan COP değeri ısı pompalarında da kullanılıyor.

“Coefficient Of Performance” kelimelerinin kısaltması olan COP, ısıtma performans katsayısı olarak bilinir. Baymak ısı pompası ürünlerinin ısıtma performans katsayısı (COP) çalışma prensibine bağlı olarak 5,0 değerine kadar çıkıyor.
İletişime Geç
Size nasıl yardımcı olabilirim?
Size nasıl yardımcı olabilirim?